Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

 

 

innow_gosp_ue

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

 Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki

Działanie 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

 

„Przyspieszenie rozwoju spółki Integrum Software na rynku krajowym oraz niemieckim przez wdrożenie systemu B2B dygitalizującego systemy biznesowe”

 

Przedmiotem projektu jest wdrożenie zaawansowanego systemu informatycznego oraz zintegrowanie go z systemami informatycznymi współpracujących partnerów biznesowych, w wyniku czego znaczna część procesów biznesowych realizowanych obecnie w sposób tradycyjny przeprowadzana będzie w sposób zautomatyzowany, co pozwoli na podwojenie przychodów firmy oraz zredukowanie sumarycznych kosztów prowadzenia działalności o ponad 33%.

Przedstawiony system B2B związany będzie z zapewnieniem przez firmę Integrum wsparcia informatycznego oraz marketingowego niemieckim firmom: Centrum Polnischer Firmen oraz Daria Promotion, a także polskiej spółce giełdowej OPONEO.PL SA. Współpraca dwustronna przyniesie natomiast Wnioskodawcy realne korzyści w postaci pomocy w lokalizacji firmy na rynku niemieckim oraz dystrybucji i reklamy oferty Integrum. Efektem projektu będzie zdynamizowanie procesów dystrybucji oferty firmy na rynku niemieckim.

Realizacja projektu przebiegać będzie w ramach następujących etapów:

  1. Analiza przedwdrożeniowa oraz analiza funkcjonalna:
  2. Sztab opieki nad projektem i jego wsparcia dokona precyzyjnego określenia potrzeb Wnioskodawcy oraz partnerów pod kątem dostępnych technologii informatycznych. Przeprowadzona analiza przedwdrożeniowa, zawierać będzie elementy organizacyjne, funkcjonalne i technologiczne, a jej efektem będzie opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego systemu informatycznego najlepiej dopasowanego do potrzeb i oczekiwań Wnioskodawcy, zgodnie z jego zindywidualizowanymi oczekiwaniami. Następnie przeprowadzone zostaną prace analityczne ukierunkowane na ostateczne określenie parametrów funkcjonalnych nowego systemu. Dokonane zostaną analizy ukierunkowane na wskazanie maksymalnego potencjału funkcjonalno – użytkowego nowego oprogramowania zgodnie z założeniami przedstawionymi we wniosku. Prace dotyczyć będą wskazania najważniejszych potrzeb firm partnerskich, określenie piramidy hierarchicznej oczekiwań i analizy zdolności implementacyjnych.

  3. Analiza techniczna wraz z integracją
  4. W momencie zakończenie analizy przedwdrożeniowej i funkcjonalnej, tożsama grupa nadzorujących projekt dokona analizy technicznej, wskazującej na technologiczny potencjał opracowywanego systemu. W ramach prowadzonych prac przeanalizowane zostaną najnowsze technologie informatyczne, głównie w segmencie innowacyjnych rozwiązań z zakresu obiegu dokumentów w standardzie EDI, zautomatyzowania pozyskiwania danych, ich monitoringu i aktualizacji. Zanalizowany zostanie potencjał technologiczny firm partnerskich, w celu wypracowania modelu o możliwie szerokim zakresie zastosowania i wyłonieniu parametrów podlegających testowaniu.

  5. Wdrożenie i integracja systemu.
  6. W ramach trzeciego etapu dokonana zostanie implementacja systemu w ramach obecnie wykorzystywanego wyposażenia informatycznego a także przeprowadzenie całego, skomplikowanego procesu cyfryzacji. Działanie przebiegać będzie w drodze postępowania ofertowego, w celu możliwie efektywnego wykorzystania środków finansowych. Za implementację rozwiązań informatycznych oraz ich integrację z systemami informatycznymi Wnioskodawcy i partnerów odpowiedzialny będzie zespół zewnętrznych doradców konsultujący się z kadrą pracowniczą spółki. Etap zostanie zakończony w momencie pierwszego, próbnego uruchomienia systemu.

  7. Testowanie i walidacja systemu.
  8. Czwarty etap zostanie przeprowadzony przez pracowników firmy, we współpracy z partnerami. Na tym etapie opracowane zostaną schematy testowania niezbędne do prawidłowej walidacji oprogramowania. Wykorzystana zostanie nowa infrastruktura informatyczna pozwalająca na dokonanie rozbudowanego, wielozakresowego testu programów, zgodnie ze schematami funkcjonalno – użytkowo – technicznymi wskazanymi we wnioskach z wcześniejszych analiz. Testy systemu zostaną przeprowadzone w warunkach identycznych ze spotykanymi w realiach biznesowych i kontaktach z partnerami. Zarówno na etapie testów, jak i walidacji nanoszona będą korekty w dokumentacji projektowej. Pozytywna walidacja systemu oznaczać będzie zakończenie realizacji projektu. Wraz z zakończeniem projektu przeprowadzona zostanie akcja informacji o dofinansowaniu z UE, w ramach której pojawią się informacje na stronie internetowej firmy oraz wydane zostaną materiały promocyjne, w formie katalogów i ulotek, co pozwoli na objęcie informacją szerokiego grona odbiorców.

 

Przeglądaj formularze

Copyright © www.dna-online.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone